Anadolu Gençlik’te Yeni Dönem

Kurulduğu günden beri yıllardır canından ve cananından aziz saydığı mukaddes görev aşkıyla çalışan ve ülkemiz ve dünya gençliğine hizmet veren Anadolu Gençlik Derneği (AGD), 40’ıncı döneminin heyecanını yaşıyor. Misyonu ve vizyonuyla bütün insanlığı kucaklayan AGD, bütün dünyada ulus-devlet yapısından uluslar üstü bir yapıya doğru geçiş sürecini hızlı bir şekilde gerçekleştirirken bilgili, inançlı ve çalışkan bir nesil yetirmenin gayretinde. Bu çerçevede 40’ıncı dönemini geride bırakan AGD, İslam’ın ve bayrağımızın sembolü olan hilalin dünyayı sararak, sancağın yeniden ülkemizden doğacağını ve tekrardan dünya üzerinde hakim olacağının mesajını veriyor. Bu düsturla 40’ıncı döneminde yeni logosu ve ilk canlı yayını gerçekleştiren AGD TV’yle çağın gerisinde kalmadığını ispatlayan AGD, davasından vazgeçmeyerek çağları aşmaya devam ediyor.

40’INCI DÖNEMDE YENİ LOGO

Anadolu Gençlik Derneği Tanıtım ve Medya Komisyonu yaptığı yeni bir çalışmayla dernek logosuna yeni bir yorum getirdi. Gençlik çalışmalarına Milli Gençlik Vakfıyla başlayan Anadolu Gençlik Derneği 40. yılına ulaşmanın heyecanıyla yeni döneme başlarken dernek logosunda yeniliğe gitti.  Yeni Logo ’da Anadolu Gençlik Derneği’nin kısaltması olan AGD yazısı, yazı karakteri ve puntosuyla zihinlerde iz bırakacağa benziyor. Dinamik yazı stiliyle yazılan AGD, gençliği ve dinamizmi anlatması; harflerin ucunun açık olması ise geleceği ve geniş ufku temsil ettiği ifade edildi. Gençlik ve Yeni Bir Dünya idealiyle çalışmalarını sürdüren derneğin logosunda göze direk çarpan bir diğer değişiklikte “Anadolu Gençlik Derneği” yazısındaki gençlik vurgusunun ön plana çıkarılmasıdır, açıklamaya göre bu değişikliğin ilkokul, ortaokul, lise, imam hatipler ve üniversite çalışmalarının yeni dönemde daha kapsamlı çalışmalarla her gence ulaşabilmenin heyecanın vurgusu olduğu anlatıldı. Logodaki diğer bir değişiklik ise Dünya ve Dünyayı kuşatan Hilal’in daha dikkat çekici bir biçimde yeniden oranlanması ve yıldızlarının yeniden biçimlendirilmesidir. Bu değişikliğinde 40 yıldır süregelen hedeflerin aynı aşk ve azimle devam edeceğinin kararlılığını temsil ettiğine dikkat çekildi. Anadolu Gençlik Derneğindeki yetkililerden aldığımız bilgilere göre,  yeni dönem hazırlıklarının tüm hızıyla devam ettiğini ve ilerleyen günlerde yeni çalışmalarla alakalı bilgilendirme yapacakları ifade edildi.

agdtv

AGD TV İLK CANLI YAYININI GERÇEKLEŞTİRDİ

Günümüz gençleri vakitlerini en çok internette geçiyor. AGD, 40’ıncı döneminde büyük bir organizasyona imza atarak AGD TV kurdu ve ilk canlı yayınını gerçekleştirdi. İnternetin ifsat faaliyetlerinden ve kirli bilgi bombardımanından gençleri kurtarmayı amaçlayan AGD, gençlerin en yoğun bir şekilde vakitlerini geçirdiği internet ortamında AGD TV’yi kurdu.  İlk canlı yayınını geçtiğimiz gün Kızılcahaman’da gerçekleştirilen Bölge ve Şube Başkanları Toplantısında yapan AGD TV, başarılı yayıncılığın ardından büyük bir izleyici kitlesine ulaştı.

MİLİ GAZETE VE DERGİ OKUMALARI OLACAK

Milli Gazete ve AGD dergisi okumalarının da gerçekleştirileceğini bildiren Yazıcı,  “İnternet televizyonu olmasına rağmen büyük bir izleyiciye ulaşıldı. Sosyal medyada da büyük bir ilgi gördü. Diğer ülkelerde bulunan arkadaşlarımız da Kuveyt’ten, Almanya’dan, Fransa’dan bizleri izleyen gençlerimiz fotoğraflarını gönderdi. Bu güzel tepkiden sonra biz biraz daha hızlandık. Bu haftadan sonra 7/24 yayına başlıyoruz. Gençlerle ilgili programlar, kitap tahlilleri, aynı zamanda Milli Gazete ve dergimizin okuması da yapılacak” diye konuştu.

AGD TV OKUL VAZİFESİ GÖRECEK

Gençlerin en çok vaktini internette geçirdiğine dikkat çeken Yazıcı, “Gençlerin internette vaktini geçirmesinden dolayı, gençlerin hem kulağı hem gözü AGD TV’de olacak. Televizyonumuz aynı zamanda bir okul vazifesi görecek. Belli hassasiyetlere sahip televizyoncular yetiştirmiş olacağız. Normal bir TV gibi, internet TV’nin ötesinde bir yayın akışımız olacak. AGD, dünya çapında organizasyonlar yapıyor. Bir medya ambargosu var. Bu ambargoyu delmek açısından kendi çalışmalarımızı kendi TV’den yapacağız” dedi.

AGD TV’ye  www.agdtv.net   facebook.com/agdtv  www.twitter.com/agdtv adreslerinden ulaşabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön