Anadolu Gençlik’ten Kudüs ve Gazze Açıklaması

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) tarafından Kudüs ve Gazze için bayramlaşma ardından basın açıklaması yapıldı. Açıklama, MGV AGD Muğla Şube başkanı Burak Sefa Uysal tarafından yapıldı.

“Kıymetli basın mensupları ve muhterem katılımcılar,

İslam ümmetinin selameti açısından büyük bir öneme sahip olan 7 Ekim Aksa Tufanı operasyonunun üzerinden 6 ay aşkın bir süre geçti. Bu süre zarfında işgalci israil rejimi güçlerine karşı amansız bir mücadele veren ve bir direniş destanı yazan Filistinli kardeşlerimizi selamlıyoruz. Öyle inanıyoruz ki bu bayram Filistin’in işgal altında olduğu son bayram olacaktır ve Müslümanlar Allah’ın izniyle önümüzdeki ilk bayram namazını özgür Kudüs’te Mescid-i Aksa’da kılacaktır.

Mescid-i Aksa başta olmak üzere nehirden denize tüm Filistin topraklarının özgürlüğüne giden bu süreçte daha çok öldürenler değil daha çok bedel ödeyenler muzaffer olacaktır. 7 Ekim 2023’ten bu yana her türlü bedeli ödeyen Filistin halkının zaferi de Allah’ın izniyle çok yakındır.

Bu bağlamda bedel ödeyenler kervanının en önde giden isimlerinden olan Hamas lideri İsmail Heniyye’nin üç evladı ve üç torununun şehadete erişmesi bedel ödemenin ne anlama geldiğini gözler önüne sermiştir. Zira Heniyye’nin üç oğlu ve üç torunu Filistin halkının ödediği bedelin somut örneklerinden biridir. Hamas lideri İsmail Heniyye, oğulları ve torunlarının şehadet haberini aldığı an göstermiş olduğu tavırla bir yandan yürekleri dağlayan öte yandan ise dava adamının nasıl olması gerektiğini göstermiştir.

En içten dileklerimizle taziyelerimizi ilettiğimiz Hamas hareketinin lideri, büyük mücahit ve dava adamı İsmail Heniyye bilmelidir ki; Türkiye’mizin inançlı evlatları kendisinin ailesinin bir mensubudur.

Değerli basın mensupları;

Büyük dava adamı İsmail Heniyye’nin öncülüğündeki Filistin direnişi cephede İsrail rejimine karşı büyük bir üstünlük kurmuştur. Siyonist rejim ise cephede yaşadığı mağlubiyetin acısını sivillerden çıkarmak istemektedir. Bu doğrultuda her gün ayrı bir katliam gerçekleştiren israil rejimine bir an evvel dur denmesi gerekmektedir. Bu bağlamda başta ülkemiz olmak ü zere tüm İslam ülkelerinin liderlerine ve hükümetlerine büyük bir görev düşmektedir.

Bizler bugün buradan tüm İslam ülkelerinin liderlerine sesleniyoruz;

İsrail ile siyasi tüm ilişkileri kesin ülkenizde bulunan tüm yabancı üsleri millileştirin.

Haçlı dünyası israil rejimine her türlü desteği verirken sizlerin Filistin halkına verdiğiniz destek sözden öteye geçsin!

Filistin halkı yıllardır bedel ödüyor, peki siz İslam aleminin liderleri siz neden bedel ödemiyorsunuz?

Gazze’den sonra sıra size gelecek bilmiyor musunuz?

Biz sıradan vatandaşlar olarak sokakta gezerken utanıyoruz, siz neden utanmıyorsunuz?

Günümüzde Asr-ı Saadet’ten esintiler sunan Filistin’in yaşayan şehitleri bedel ödemeye doymazken ülkemizin inançlı evlatları olarak bizler de daima onların yanında olacağız. Edeceğimiz dualarla, yapacağımız infaklarla, zulme karşı dile getireceğimiz tekbirlerle meydanları doldurmaya devam edeceğiz ve Gazze Cihadının sevabından bizler de hissemizi alacağız. Ve nihayetinde özgür Kudüs’ün sokaklarında hep birlikte en güzel bayramları kutlayacağız.

Değerli basın mensupları ve kıymetli hazirun;

İçerisinde bulunduğumuz bayram, Allah’ın izniyle, İslam aleminin zulüm altında inlediği son bayramdır. Gazze’de, Doğu Türkistan’da, Arakan’da ve zulüm altında inleyen nice coğrafyadaki acıların son bulacağı günlerin yakın olduğunu görüyoruz.

Bizler bugün burada zulüm yeryüzünden silinene dek bir an olsun durmayacağımızı ve zalimlerin karşısında, mazlumların ise yanında olacağımızın sözünü veriyoruz.

Her birinizin bayramını kutluyor ve özgür Kudüs’te buluşmak duasıyla her birinizi Cenab-ı Allah’a emanet ediyoruz. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön