Yarışmamızın Başvuru Süresi Uzatıldı

Anadolu Gençlik Derneği tarafından lise öğrencilerine yönelik düzenlenen ödüllü Siyer-i Nebi yarışmasının başvuru süresi 5 Aralık’a kadar uzatıldı. Fethiye ve Seydikemer’de bulunan tüm lise öğrencilerinin katılabileceği yarışmada öğrencilere MGV yayınlarından çıkan Dr. Mehmet Sürmeli’nin “Gaye İnsan Hz Muhammed (SAV)” isimli kitabından hazırlanmış sorular sorulacak. 20 Aralık 2014 Cumartesi günü yapılacak sınav neticesinde başarılı olanlara (Türkiye geneli) 6000 TL ödül yanı sıra, dizüstü bilgisayar, cep telefonu, İpad ve fotoğraf makinası gibi ödüller verilecek. İl birincilerine umre hediyesi, ilçe birincilerine de çeşitli hediyelerin verileceği sınavın kitabının Fethiye Anadolu Gençlik’ten temin edilebileceği kaydın ise www.efendimizinizinde.com adresinden yapılacağı bildirildi.

Fethiye Anadolu Gençlik’ten yapılan açıklamada; “İnsanların hayırlısı insanlığa faydalı olandır inancı ile çalışmalarını yürüten Anadolu Gençlik Derneğimiz Siyeri Nebi yarışmasını tüm insanlığa örnek Peygamber Efendimizin bilinmesi ve hayata model alınmasını teşvik etmek amacıyla düzenlemiştir. Gençliğimizin büyük bir kısmının ahlaki yoksunluktan dolayı her geçen gün uçuruma sürüklendiğini, alkol, uyuşturucu kullanımında ve suç işleme oranlarında istatistiki olarak büyük artış olduğuna üzülerek şahit oluyoruz. Anadolu Gençlik olarak bizler, değerler eğitiminin uygulanmaya konulduğu süreçte aziz milletimiz tarafından en büyük değer ve model olarak kabul edilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in hayatının gençler tarafından daha iyi okunarak algılanması gerektiğine inanıyoruz. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimiz başta olmak üzere idareci ve öğretmenlerimizden gençlerimizin bu yarışmaya katılmalarını bu kitabı okumalarını teşvik etmelerini rica ediyoruz. İnanıyoruz ki bunun faydasını hepimiz göreceğiz” denildi.

Milli Eğitim Bakanlığından alınan izin ile Fethiye ve Seydikemer’de bulunan liselerde tanıtımı yapılan yarışmanın kayıtları www.efendimizinizinde.com adresinden 5 Aralık tarihine kadar devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön