Büyük Ödüllü Yarışma Devam Ediyor

Büyük ödüllerin verileceği Siyer-i Nebi yarışmasının kayıtları devam ediyor. Tüm lise öğrencilerine dönük olarak düzenlenen yarışmada Peygamber Efendimizin hayatı ile ilgili sorulardan oluşacak bir sınav yapılacak. MGV yayınlarından çıkan Dr. Mehmet Sürmeli’nin “Gaye İnsan Hz Muhammed (SAV)” isimli kitabın kayıt olanlara dağıtılacağı yarışmada Türkiye geneli başarılı olanlara 6000 TL ödül yanı sıra, dizüstü bilgisayar, cep telefonu, İpad ve fotoğraf makinası gibi ödüller verilecek. İl birincilerine umre hediyesi, ilçe birincilerine de çeşitli hediyelerin verileceği yarışmanın sınavı ise 20 Aralık 2014 Cumartesi günü yapılacak.

Siyer-i Nebi yarışması ile ilgili yapılan açıklamada; “İnsanların hayırlısı insanlığa faydalı olandır inancı ile çalışmalarını yürüten Anadolu Gençlik Derneği ülkemizin il, ilçe, belde ve mahallelerinde kurduğu temsilcilik ve bürolarla, yaptığı faaliyetlerle ülkemiz gençliğinin beraberlik ve kardeşlik öncüsü olmuştur. Gençliğimizin ahlaki yoksunluktan dolayı her geçen gün uçuruma sürüklendiği, alkol, uyuşturucu kullanımında ve suç işleme oranlarında istatistiki olarak büyük artış olduğu gözlemlenmektedir. Anadolu Gençlik olarak bizler, değerler eğitiminin uygulanmaya konulduğu süreçte aziz milletimiz tarafından en büyük değer ve model olarak kabul edilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in hayatının gençler tarafından daha iyi okunarak algılanması gerektiğine inanıyoruz. Buna bağlı olarak ülkemizde bulunan bütün lise öğrencilerimizin katılabileceği Siyer-i Nebi yarışması tertip edildi. Ahlaklı, milleti için çalışan, ailesini, eşini dostunu önemseyen bireylerin yetişmesine katkı sağlayacak yarışmada başarılı olacak gençlere büyük ödüller verilecek. Fethiye Anadolu Gençlik olarak liselerimizde okuyan tüm gençlerimizi bu yarışmaya davet ediyoruz” denildi.

Milli Eğitim Bakanlığından alınan izin ile Fethiye ve Seydikemer’de bulunan liselerde tanıtımı yapılacak yarışmaya 20 Ekim ile 20 Kasım tarihleri arasında başvurulabilecek. Siyer-i Nebi “Efendimizin İzinde” yarışması ile ilgili geniş bilginin www.fethiyeagd.com ve www.efendimizinizinde.com adreslerinden alınabileceği belirtildi.

Türkiye Geneli İlk 10’a giren öğrencilere verilecek ödüller:

1. 6 000 TL

2. 4 000 TL

3. 3 000 TL

4. 2 000 TL

5. Dizüstü Bilgisayar

6. Ipad New

7. Cep Telefonu

8. Fotoğraf Makinası

9. MGV Yayınları ürünleri

10. Özel Kitaplık

İl Birincilerine Ödül:

Umre ziyareti

İlçe Birincilerine Ödül:

Çeşitli hediyeler

yarismaoduller

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön