Şubat Şehadet Demektir

Şubat ayında şehit olan liderler Fethiye Anadolu Gençlik tarafından organize edilen Şehitler Gecesinde anıldı. Fethiye Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi salonunda yapılan programa yoğun ilgi oldu. Fethiye Belediye Başkan adayları Keramettin Yılmaz ve Ömer Uludağ’ın yanı sıra Fethiye İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, Fethiye eski müftüsü Halil Arık ve birçok okul yöneticisi ve davetlinin katıldığı gecede Şifa Tefsiri müellifi, araştırmacı, yazar Mahmut Toptaş konuşma yaptı. “Şubat ayı şehadet ayıdır” temasının vurgulandığı gecede şehit olmuş liderlerin anlatıldığı sinevizyon büyük ilgi gördü.

İstiklal marşı okunarak açılışı yapılan programda Kur’an-Kerim okundu. Fethiye Anadolu Gençlik Teşkilatlanma Komisyonu başkanı Sadık Kılıç’ın selamlama konuşması ile devam eden programda şehadeti anlatan şiirler okundu. Geceye katılanları duygulandıran “Sen Yürüyeceksin” ve “Ey Şehit” adlı şiirleri büyük alkış aldı. Fethiye Anadolu Gençliğin çalışmalarını konu alan sinevizyon gösteriminin ardından söz alan Şifa Tefsiri müellifi, araştırmacı, yazar Mahmut Toptaş şehadet ruhunu anlattı. Hayatta herşeyin Kur’an-ı Kerim’e göre bir ölçüsü olduğunu belirten Toptaş şehadetin de bir ölçüsü olduğunu ve bunun da Allah’ın rızası için mücadele etmek olduğunu söyledi. Sade ve akıcı kelimelerle konuşan usta hatip Mahmut Toptaş yer yer konuşmasında küçük hikâyelere yer verdi. Mahmut Toptaş’ın konuşmasının ardından Filistin’in efsane liderlerinden şehit Şeyh Ahmet Yasin’in “Sana Şikâyet Ediyorum Allah’ım” adlı mektubu okundu.

Gecenin sonunda Fethiye şehitleri başta olmak üzere tüm şehitler için Fethiye İlçe Müftüsü vaizi Ramazan Yılmaz tarafından hatim duası yapıldı. Duanın ardından gecenin hatırası olarak araştırmacı, yazar Mahmut Toptaş’a hediye takdimi yapıldı. Teşkilatlanma Komisyonu başkanı Sadık Kılıç’ın teşekkür konuşması ile sona eren programın ardından Mahmut Toptaş kitaplarını imzaladı.

Başa dön