Fethiye AGD

G20 Basın Açıklaması

Yorum Yok

 Demiri demirle dövdüler, biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insan ile kırdılar, biri aç biri toktu!”

Üzerinde yaşadığımız gezegeni bizimle birlikte paylaşan 7 milyar 300 milyon kadar insan var. Bu gezegen çok farklı yaşam formlarına ve de insana ev sahipliği yapan tek adres. Gezegenimiz insanın ve diğer canlıların her türlü yaşamsal ihtiyacını giderebilecek donanımda. Bu gezegende hayat okyanusların derinliklerinden, yanardağ kraterlerine, ekvatorun sıcağından kutupların dondurucu soğuğuna kadar değişik koşullarda yılın 365 günü 7/24 devam ediyor.

Gezegenimizin en ilginç türü insan. İnsan, doğadan elde ettiği malzemeyi kullanarak demir çubuklar, çelik, metal eşyalar, beton, asfalt, plastik, cam gibi çok daha farklı malzemeler üretebiliyor. Doğayı dönüştürebiliyor. İnsanın bu yeteneği yeryüzünün imar ve ıslahına imkan verdiği gibi ifsad ve talana da güç yetirmesini sağlıyor.

Doğan her insanın suya, yiyeceğe, giyinmeye ve meskene ihtiyacı var. Karıncalardan kuşlara milyonlarca canlı türü nasıl yaşamak için temel ihtiyaçlarını giderebilecek donanımda ise insan da aynı şekilde bu ihtiyaçlarını giderebilecek yeterlilikte. Ancak bir grup insanın açgözlülüğü ve ellerindeki kitle imha silahlarının gücü onları diğer insanlara karşı ayrıcalıklı kılmaktadır.

7 milyar insandan yaklaşık 1 milyarı her gece aç yatmaktadır. 1 buçuk milyar insanın sağlıklı içme suyu yoktur. En zengin 85 kişinin serveti en yoksul 3 buçuk milyar insanın toplam mal varlığına denk. Dünyadaki açlığı önleyebilmek için 100 milyar dolar yeterliyken en zengin yüzde 1’lik kesimin elinde 110 trilyon dolar var. Bu para dünyanın en yoksul 3 buçuk milyar insanının mal varlığının 65 katına denk düşüyor.

Dünyadaki bu çarpıklığın sebebi faize dayalı küresel ekonomik sistem ve insanın servet yığma tutkusu. Bu sistemi başta ABD, İngiltere, Fransa, Rusya ve Çin olmak üzere aralarında Türkiye’nin de olduğu G-20 denilen ülkelerin birlikte belirlediği politikalar işletiyor. Görünürde 20 ülkenin aldığı kararlar 7 milyar 300 milyon insanı ilgilendiriyor ve dünyanın en yoksul yarısı için yaşamı daha da ağırlaştırıyor.

Dünya ekonomisinin yüzde 85’ini bu ülkeler oluşturuyor. Dünyadaki silah ticaretinin yüzde 68’ini G-20 üyesi 3 ülke kontrol ediyor.

 G-20 ülkelerinin içerisinde asıl belirleyici olanlar ABD, İngiltere, Fransa, Rusya, Kanada, Almanya, İtalya ve Japonya’nın oluşturduğu 8 ülke.

Kim ne derse desin dünyada zenginin daha zengin, yoksulun daha yoksul olmasına bu ülkelerin izlediği politikalar yol açıyor, dökülen kanın, savaşın ve terörün arkasında bu ülkelerin kirli stratejileri var. Büyük Ortadoğu Projesi, Arap Baharı, Irak’ın işgali, Suriye iç savaşı, Afganistan, Yemen, Libya, Sudan’ın bölünmesi, Somali’de açlık, terör eylemleri, mülteci sorunları, bütün bu hadiselerin ardında bir avuç zenginin aç gözlülüğü var ve G-20 de bu süreci işleten politikaları belirliyor.

Türkiye’nin G-20’de yer alışı ve G-20 toplantısına ev sahipliği yapması emperyalizme ve kapitalizme yani zulme ev sahipliği yapmasıdır.

Türkiye, emperyalist ve kapitalist ülkelerle aynı safta durmak yerine D-8’i yeniden canlandırıp D-60 ve D-160’ı kurmak için harekete geçmelidir. Yeryüzünün adalete, barışa ve kardeşliğe ihtiyacı vardır. Bu ancak yeni bir dünyanın kurulması ile mümkün olacaktır. Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak Antalya’mızda yapılan G-20 zirvesinin başta Suriye olmak üzere, ülkemize, bölgemize ve insanlığa yeni zararlar, kan ve gözyaşı getireceğinden endişe ediyoruz. Tüm halkımızı da olup bitene karşı duyarlı olmaya davet ediyoruz. Zulme ses çıkarmamakta zulümdür. Allah bizi zalimlerle birlikte olanlardan eylemesin.

Anadolu Gençlik Derneği

fethiyeagd

Sosyal Ağlarda Paylaş !

Etiketler

Benzer Yazılar

 • Yine Zulüm Yine İslam Coğrafyası

  Doğu Türkistan’dan Filistin’e savaşlar, patlayan bombalar, zulümler bir türlü bitmiyor. Anadolu Gençlik Derneği Fethiye Temsilciliği bitmek bilmeyen zulümler ve en son Filistin’de yaşanan saldırılara ilişkin açıklama yaptı. Basın açıklamasında zulmün sebeplerine dikkat çekildi ve 6 maddelik çağrı yapıldı. İşte açıklama; […]

 • Siyer-i Nebi 2018 Yarışması

  Anadolu Gençlik Derneği’nin tüm Türkiye genelinde liselere dönük düzenlediği “Liseli Gençler Efendimizin İzinde” yarışması 2018 yılı duyurusu yapıldı. Yarışmanın sınavı 15 Aralık 2018 Cumartesi günü yapılacak. Liseli öğrencilere Ahmet Cevde Paşa’nın “Son Peygamber Hz. Muhammed (SAV)” isimli kitabından 80 soru […]

 • Kudüs Tüm Mazlumların Dertleriyle Dertlenmektir

  “Doğu Türkistan başta olmak üzere zulüm altındaki tüm coğrafyaların kurtuluşunun sembolü olsun Kudüs.” “Ümmetin Birlik ve Diriliş” günü olmasına dair dualar eşliğinde tertiplediğimiz bir Kudüs Gününüzü tebrik ederiz. Ümmetin birliği ve dirilişi için ceht ederken şehit düşen tüm kardeşlerimize Allah’tan […]

 • Yanlıştan Dönün Ey İslam Ülkelerinin Yöneticileri!

  Mübarek bir zaman dilimindeyiz. Böyle mübarek günleri kana bulamak Siyonist aklın vazgeçilmezi oldu. Irkçı emperyalizm bu mübarek günleri yine kana buladı. Bugün işgalci İsrail yine Filistin’de katliam yapıyor. 50’den fazla şehidimiz 2000’in üzerinde yaralımız var. Seçildiği günden beri, aynen önceki […]

 • Çanakkale Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz

  Tarihin kaydettiği en önemli savaşlardan birisi olan Çanakkale savaşının üzerinden 103 yıl geçmiş bulunuyor. Anadan, yârdan, evlattan, dünyalıklardan geçip din için, iman için, vatan için, namus için can verenlerin yazdığı destana mekan olan yerin adıdır Çanakkale. Hakk ile batılın mücadelesine […]

Sponsor Reklam

Sponsor Ol !

Yazar Hakkında

Anadolu Gençlik Derneği Fethiye Temsilciliğinde Başkan.


Yorumlar

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.
Reklam Alanı

 • Fethiye AGD

Değerlerimiz İçin

Fethiye Anadolu Gençlik

Gençlerimize Çağrı

Fethiye Anadolu Gençlik

Bir Güzel Söz

Fethiye Anadolu Gençlik

Tema: Bulut v3 | Alt Yapı: WordPress | Yapımcı : DoiiNET | Yazılar RSS | Yorumlar RSS | Site Haritası

2,192 saniyede, 69 sorgu yapıldı.