Siyer-i Nebi Yarışmamız Başlıyor

Geçtiğimiz yıl yoğun bir katılımla düzenlenen siyer-i nebi yarışması tekrar başlıyor. Anadolu Gençlik Derneği tarafından gençlere peygamber sevgisi aşılamak ve O’nu günümüz gençliğine rehber olarak tanıtmak amacıyla düzenlenen yarışma, Fethiye ve Seydikemer’in tüm liselerine dönük olarak yapılacak. Altın ödüllerinin verileceği, peygamberimizi anlatan bir kitaptan hazırlanacak sorularla çoktan seçmeli sınav yapılacak. Yarışma hakkında bilgiler veren Anadolu Gençlik Derneği Fethiye İlçe Temsilciğinden başkan Vedat Sakarya tüm liseli gençleri bu yarışmaya davet etti. Sakarya; “Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir. Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak vazifesi bizlerindir. Fidanlar erken yaşlarda eğilirler, şekil alırlar. Gençlerimiz de lise çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri çevrelerine aksettirirler. Ülkemiz gençliğinin içerisinde bulunduğu ahval ortadadır. Gençlerimize bulundukları konumu, kendilerine kalan mirası ve gidecekleri rotayı vermek için yarışmamız çok önemlidir. Anadolu Gençlik Derneğimizin Türkiye geneli 300 bin öğrencimizin katılacağı Siyer-i Nebi Yarışması hedefi doğrultusunda, Peygamberimizin Hayatını gençlerimizin örnek alması son derece mühimdir. Yapacağımız yarışma bir nebze de olsa ülkemizde bulunan Liseli gençlere ulaşmakta önemli bir adımdır” dedi.

Birkaç yıldır düzenledikleri yarışmanın her dönemine büyük bir heyecanla hazırlandıklarını ifade eden başkan Vedat Sakarya bu yıl daha büyük aşk ve şevkle çalıştıklarını söyledi. Sakarya; “Amacımız; Anadolu Gençlik Derneği Liseler Komisyonu ve İmam Hatipler Komisyonu bünyesinde Siyer-i Nebi yarışması düzenleyerek, Lise Öğrencilerinin aidiyet duygularını pekiştirmek, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s) hayatı hakkında daha hassas ve daha ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlamayı ve örnek bir nesil yetiştirmektir. İyiyi ve güzeli kendine şiar edinmiş teşkilatımızın güzeli yaygınlaştırmasında Siyer-i Nebi yarışmasından istifade ederek mesajımızı en doğru ve etkili bir şekilde muhatap kitlemize ulaştırmayı hedefliyoruz. Sevgili Peygamber’imizin hayatının daha iyi öğrenilmesine yapılabilecek küçük bir katkıyı, en büyük bahtiyarlık kabul edenler bulunduğu müddetçe, Efendimiz hakkında daha birçok eser, program, yarışmalar vs. düzenlenecektir. Bu bağlamda günümüzde gerek uyuşturucu, alkol, sigara, gerek diziler vb. gençlerimizi ahlak ve maneviyatını tahrip etmektedir. Bizler milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirerek bu ifsadın önüne geçebiliriz. Bunun için Siyer-i Nebi Yarışması yaparak, liseli gençlerin Peygamber Efendimizin hayatını okumasına vesile oluyoruz. Bizler sevgili peygamberimizin (s.a.s) razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz” dedi.

Siyer-i Nebi yarışmasının başvuruları www.efendimizinizinde.com sitesinden alınmaya başlanırken yapılacak sınavın soruları İbrahim Cücük’ün Peygamberimiz(sav) isimli kitabından hazırlanacağı belirtildi. Başvurular 1 Aralık tarihine kadar devam edecek. 19 Aralık 2015 cumartesi günü Fethiye ve Seydikemer’de yapılacak yarışmanın sınavında 90 soru sorulacak ve süre 120 dakika olacak. Katılmak isteyen liseli gençler AGD temsilciliklerinden ve öğrencisi olduğu lisenin AGD lise temsilcisi öğrencilerden kitabı temin edebilecekler. Sonuçlar 31 Aralık 2015 tarihinde açıklanacak ve aynı gün akşamı ülke çapında düzenlenecek Mekke’nin Fethi programlarında verilecek.

agdbaskansakarya

agdyarisma4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön