Vakit Geldi! Siyer-i Nebi Cumartesi Günü!

Anadolu Gençlik Derneğimiz tarafından Türkiye geneli düzenlenen Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi yarışmasının sınavı 17 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 11:00’da başlayacak. Fethiye ve Seydikemer’in yanı sıra Muğla’nın diğer 6 ilçesinde daha gerçekleştirilecek olan sınavda ortaokul ve liselilere ayrı sorular sorulacak. Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamamız aşağıdadır.

Siyer-i Nebi Yarışması; Peygamber Efendimizin mücadele hayatında, Rabbimizi ve Rabbimizin bizlerden istemiş olduğu dünyayı en iyi anlayan, anlatan aynı zamanda insanlara bu dünyayı kuran, Ortaokullu ve Liseli Gençlerinde O’nun hayatını en güzel şekilde okuyarak, anlayarak ve yaşayarak nasıl “Yeni Bir Dünya” kurmaları gerektirdiğini öğretmek ve bu mücadeleyi yürütenlerin bir parçası haline getirmek için yapılan yarışmadır. Yarışmanın yazılı sınavına ilişkin bilgiler ve sınav giriş bilgileri:

  • Siyer-i Nebi Yarışma soruları liseler için Mustafa Soykök’ün “İnsanlığın Saadeti İçin Hz.Muhammed (sas)” isimli kitabından hazırlanacaktır.
  • Liseler için 90 soru olacak ve 120 dakika sürecektir.
  • Ortaokullar için sınav soruları Türkçe tercümesini Mustafa Nuhoğlu’nun yaptığı Peygamberimizin Hayatı isimli kitaptan hazırlanacaktır.
  • Ortaokullara 60 soru sorulacak ve süre 90 dakika olacaktır.

Yazılı sınav merkezleri:

Muğla merkezde Menteşe İlçesinde; Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

Bodrum’da; Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi,

Dalaman’da; Şehit Mehmet Akif Sancar Anadolu İmam Hatip Lisesi,

Fethiye’de; Gazi Ortaokulu,

Köyceğiz’de; Anadolu İmam Hatip Lisesi,

Milas’ta; Cumhuriyet Anadolu Lisesi,

Yatağan’da Gazi Anadolu Lisesi,

Seydikemer’de ise; Seydikemer Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak belirlendi.

Sonuçlar 31 Aralık 2016 Cumartesi günü açıklanacak. Altın ödülleri ise aynı tarihte akşam Fethiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Eski Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama oteli salonunda yapılacak Mekke’nin Fethi programında verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön