Tüm Ortaokul ve Lise Öğrencilerimizi Davet Ediyoruz

Altın Ödüllü Yarışmamız Başlıyor.

Anadolu Gençlik Derneğimiz tarafından geleneksel hale getirilen Siyer-i Nebi yarışmasının başvuruları başladı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye ve Seydikemer’de de yapılacak olan yarışmaya ilişkin ayrıntılar açıklandı. Yapılan açıklamaya göre; ortaokul ve lise öğrencileri peygamberimizin hayatını anlatan kitaptan sınava girecek. Sınavın sonunda dereceye girenlere Türkiye geneli ve il geneli olmak üzere çeşitli ödüller verilecek.

Sınav süreci hakkında bilgi veren Fethiye Anadolu Gençlik Derneği başkanı Vedat Sakarya; “insanların en hayırlısı insanlara faydası olandır inancı ile çalışmalarını yürüten Anadolu Gençlik Derneğimiz ülkemizin il, ilçe, belde ve mahallelerinde kurduğu şube, temsilcilik ve bürolarla, bunların yanı sıra diğer müessese ve faaliyetlerle ülkemiz gençliğinin beraberlik ve kardeşliğinin öncüsü olmuştur. Derneğimiz gençliğimizin ahlaki yoksunluktan dolayı her geçen gün uçuruma sürüklendiğini, alkol uyuşturucu kullanımında suç işleme oranlarında istatistiki olarak büyük bir artış olduğunu gözlemlemektedir. Bu nedenlerden dolayı Anadolu Gençlik Derneği olarak bizler değerler eğitiminin uygulamaya konulduğu bir süreçte aziz milletimiz tarafından en büyük değer ve örnek model olarak kabul edilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in hayatının gençler tarafından daha iyi okunarak algılanması gerektiğine inanıyoruz. Buna bağlı olarak ülkemiz sınırlarında bulunan bütün lise ve ortaokullu öğrencilerimize yönelik Siyer-i Nebi yarışması hazırlandı. Yapılan bu çalışmalar neticesinde ahlaklı, milleti için çalışan, ailesini, eşini dostunu önemseyen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Yarışmanın başvuruları sadece www.efendimizinizinde.com sitesinden alınacak.  Başvuranlara ortaokul düzeyinde; Şerafettin Şenaslan’ın “Son Peygamber Hz. Muhammed” isimli kitabı, lise düzeyinde ise Dr. Şerafettin Kalay’ın “Âlemlere Rahmet Olarak Gönderilen Elçi Hz. Muhammed” isimli kitabı verilecek. Sorular bu kitaplardan hazırlanacak. Ortaokul öğrencilerine 60 soru sorulacak ve 90 dakika süre verilecek. Lise öğrencilerine 90 soru sorulacak ve 120 dakika süre verilecek. Başvurular 30 Kasım’a kadar devam edecek. Sınav tüm Türkiye’de 9 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 11:00’da tek oturum olarak yapılacak. Sınavın sonuçları 31 Aralık 2017 Pazar günü www.efendimizinizinde.com sitesinde açıklanacak Yarışmada dereceye giren öğrenciler kız ve erkek kategorileri ayrı ayrı olmak üzere değerlendirilecek. Birinciye 4 tam altın, ikinciye 3 tam altın, üçüncüye 2 tam altın ve kitap setleri verilecek.

Fethiye olarak belirleyecekleri ödülleri 31 Aralık’ta yapılacak programla vereceklerini ifade eden başkan Vedat Sakarya; “tüm ortaokul ve lise öğrencilerimizi bu yarışmaya katılmaya davet ediyoruz. Bakanlık düzeyinde tüm izinler alındı. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizin de işini kolaylaştıracak derslerine katkı sağlayacak bu süreçte onların da desteğini bekliyoruz” dedi. Sınava ilişkin gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

AGD Tanıtma Komisyonu Başkanlığı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön