Siyer-i Nebi Yarışması 2016

 Anadolu Gençlik Derneğimizin düzenlemiş olduğu Siyer-i Nebi yarışması 2016 programı başlıyor. Genel Merkezimiz tarafından yapılan başvurusu neticelendi. Milli Eğitim Bakanlığının onayı gerçekleşti ve tüm Türkiye’de lise ve ortaokul müdürlüklerine yarışma ile ilgili resmi bildirimler yapılmaya başlandı.

Önümüzdeki haftadan itibaren tüm resmi ve özel liselerde Mustafa Soykök’ün “İnsanlığın Saadeti için Hz.Muhammed (S.A.V.)” ve ortaokullarda Mustafa Nuhoğlu’nun çevirisini yaptığı “Peygamberimizin Hayatı” adlı eserlerin dağıtımına başlanacaktır.

Yarışma 17.12.2016 tarihinde tüm Türkiye’de aynı anda yapılacaktır. Dereceye giren katılımcı öğrencilerin hediyeleri 31.12.2016 tarihinde düzenlenecek “Mekke’nin Fethi” programında hediyeleri takdim edilecektir. Detaylı bilgi için 0850 304 90 06 nolu telefonumuza ulaşabilirsiniz.

Bakanlık İzin Onayı için linki tıklayın.

Yarışmaya başvurmak için tıklayın.

 

siyeri-nebi

siyeri-nebi1

agd

3 thoughts on “Siyer-i Nebi Yarışması 2016

  1. Selamun Aleyküm başkanım sizden Allah(cc.)razı olsun genel merkezin sitesinde bile yarışma ile ilgili bildirgeye ulaşamazken sizden gerekli bilgileri aldık.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.Allah yar ve yardımcınız olsun.

  2. selamün aleyküm. siyeri nebi yarışması ile ilgili açıklama göremiyorum. yarışma ne zaman, nerde, nasıl yapılacak? kitaplar temin edilemedi. sınavlar bulunduğu okuldamı, iller demi olacak? ayrıntılı bir malumat olursa sevinirim..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön