Siyer-i Nebi Sınavı Yapıldı

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’de de Anadolu Gençlik Derneği’nin düzenlediği Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi yarışması yapıldı. Fethiye Gazi Ortaokulu ve Fethiye Anadolu Kız İmam Hatip Lisesinde yapılan sınava 26 salonda beş yüze yakın lise öğrencisi katıldı. Yoğun ilgi gösterilen sınavın soruları peygamber efendimizin hayatını anlatan “Gaye İnsan Hz. Muhammed (SAV)” isimli daha önce dağıtılan bir kitabından soruldu. Türkiye geneli büyük ödüllerin verileceği sınavda 80 soru için verilen 110 dakikada öğrenciler ter döktü.

Sınava ilişkin Anadolu Gençlik Sınav Yürütme Komisyonu tarafından yapılan açıklamada; “Fethiye ve Seydikemer ilçelerimizde Kasım ayı başından bu yana çalışmalarını yürüttüğümüz sınavı bugün gerçekleştirdik. Liseli gençlerimizin Peygamber Efendimizi anlatan Dr. Mehmet Sürmeli’nin sade ve güzel kitabı okuyarak hayatlarında model almalarına vesile olmak için ülke genelinde yapıldı. Dereceye girenlere ödülleri 31 Aralık gecesi düzenlenecek gecede verilecek. Soruların cevapları internet üzerinden yayın yapan AGD TV’de 22 Aralık akşamı verilecek. Kitabı alarak bu sınava giren tüm gençlerimizi tebrik ediyoruz. İnşallah peygamber efendimizi anlamaya en çok ihtiyacımız olan dönemde bilgi birikimlerini arttırmışlardır. Sınavın gerçekleşmesinde bize yardımcı olan Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Fethiye Gazi Ortaokulu ve Fethiye Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi müdürlerine, Fethiye Eğitim Bir-Sen sendikamıza ve görev alan tüm öğretmenlerimize yürekten teşekkür ediyoruz. Anadolu Gençlik teşkilatımızın düzenleyeceği 31 Aralık’ta Fethiye Otelcilik Turizm Salonunda yapılacak geceye de şimdiden herkesi davet ediyoruz” denildi.

Sınav sorularının cevapları 22 Aralık 2014 saat 21:00’de AGDTV (www.agdtv.net) adresinde yayınlanacak. Sonrasında ise www.fethiyeagd.com sitesinde yer alacak.

agdsinav2

agdsinav

One thought on “Siyer-i Nebi Sınavı Yapıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön