Siyer-i Nebi 2017 Sınavı Tüm Ayrıntıları

Anadolu Gençlik Derneğimizin 30 Eylül tarihinde işlemeye başlayan Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması süreci yapılacak sınav ile devam edecek. Sınava ilişkin tüm ayrıntılar aşağıda sunulmuştur. 16 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 11:00’da başlayacak olan sınav Fethiye ve Seydikemer yanı sıra tüm Türkiye ve Kıbrıs’ta aynı zamanda yapılacak.

Sınav Merkezleri:

Fethiye Gazi Ortaokulu

Seydikemer Anadolu Lisesi

Seydikemer İmam Hatip Lisesi

Seydikemer Alaçat Şehit Adem Şimşek Ortaokulu


Sınav Salonu ve Sırası:

Öğrencilerin hangi salonda ve hangi sırada sınava gireceği öğrencilere sınav günü bildirilecektir.


Sınav Soru Sayısı ve Süresi:

Sınav Ortaokul öğrencileri 60 soru için 90 dakikadır.

Lise Öğrencileri için 90 soru için 120 dakikadır.


Sınav Sonuçları Açıklanması:

Sınavın cevapları sınav günü akşam, sonuçları ise 30 Aralık 2017 (cumartesi) tarihinde www.efendimizinizinde.com adresinden açıklanacaktır.


Yarışma Ödülleri:

Ödüllendirmeler erkek/bayan kategorileri olmak üzere Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi ve şubeler tarafından verilmek üzere iki aşamalı olacaktır. Sınava giren öğrencilerin puanları hem il bazında hem de Türkiye bazında değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Liseli öğrencilere erkekler ve bayanlar kategorisi olarak ayrı ayrı; birinciye 6 tam altın ve kitap seti, ikinciye 5 tam altın ve kitap seti, üçüncüye 4 tam altın ve kitap seti,

Ortaokullu öğrencilere erkekler ve bayanlar kategorisi ayrı ayrı; birinciye 4 tam altın ve kitap seti, ikinciye 3 tam altın ve kitap seti, üçüncüye 2 tam altın ve kitap seti verilecektir.

Şube ödülleri ise şubeler tarafından belirlenecektir.


Yarışma Bir Proje Kapsamında Düzenlenmektedir. Ayrıntılar için okumaya devam edin.

Projenin Özeti:

Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi, tüm Türkiye genelindeki bütün lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik Peygamber Efendimizin Hayatıyla ilgili sorulardan oluşacak bir sınav yapacaktır. Bu sınav öncesinde öğrencilere Dr. Şerafettin Kalay’ın “Âlemlere Rahmet Olarak Gönderilen Elçi Hz. Muhammed” isimli kitabı ve ortaokul öğrencilerine Şerafettin Şenaslan’ın “Son Peygamber Hz. Muhammed” isimli kitapları ile 16 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 11:00’da İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile beraber belirlenen okullarda, Anadolu Gençlik Derneğinin kendi belirlediği sınav gözetmenleriyle sınav yapacak ve dereceye girenleri ödüllendirecektir.

Projenin Amacı:

“İnsanların en hayırlısı insanlara faydası olandır” inancı ile çalışmalarını yürüten Anadolu Gençlik Derneğimiz ülkemizin il, ilçe, belde ve mahallelerinde kurduğu şube, temsilcilik ve bürolarla, bunların yanı sıra diğer müessese ve faaliyetlerle ülkemiz gençliğinin beraberlik ve kardeşliğinin öncüsü olmuştur. Derneğimiz gençliğimizin ahlaki yoksunluktan dolayı her geçen gün uçuruma sürüklendiğini, alkol uyuşturucu kullanımında suç işleme oranlarında istatistiki olarak büyük bir artış olduğunu gözlemlemektedir. Bu nedenlerden dolayı Anadolu Gençlik Derneği olarak bizler değerler eğitiminin uygulamaya konulduğu bir süreçte aziz milletimiz tarafından en büyük değer ve örnek model olarak kabul edilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in hayatının gençler tarafından daha iyi okunarak algılanması gerektiğine inanıyoruz. Buna bağlı olarak ülkemiz sınırlarında bulunan bütün lise ve ortaokullu öğrencilerimize yönelik Siyer-i Nebi yarışması hazırlandı. Yapılan bu çalışmalar neticesinde ahlaklı, milleti için çalışan, ailesini, eşini dostunu önemseyen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Siyer-i Nebi Kılavuzunu indirmek için bu linke tıklayın.

Siyer-i Nebi Milli Eğitim Bakanlığı izin dosyası için linke tıklayın.

Siyer-i Nebi Tarih Değişikliği onay yazısı için linke tıklayın.

Siyer-i Nebi MEB Genel İzin Onayı için tıklayın.

Sorularınız için sitemizin iletişim bölümüne yazabilirsiniz. Kısa zamanda cevap verilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön