Bu Şehitler Gecemiz Unutulmaz

Anadolu Gençlik Derneği Fethiye Temsilciliğimiz tarafından dördüncüsü düzenlenen Şehitler Gecesine ilgi yoğun oldu. Yağmurlu havaya rağmen Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi salonu ve üst katları doldu. Yer bulamayanlar programı ayakta izlemek zorunda kaldı. Gecenin sürprizi ise Fethiye Anadolu Gençlik teşkilatında görevli gençlerin yer aldığı “Şehadet Ruhu” adlı video gösterimi oldu. Sinevizyonda ilk kez gösterimi yapılan video Anadolu Gençlik tarafından hazırlandı. Gecede genç sanatçı Harun Beyaz birbirinden güzel ezgileri seslendirirken gençler de bazı ezgi ve marşlara eşlik etti.

Sultan Ahmet Camii İmam-hatibi Emrullah Hatipoğlu uzunca bir konuşma ile katıldığı programda şehitlik ve şehadeti arzulamanın önemini anlattı. Şehitliğin peygamberlikten sonra gelen en büyük rütbe olduğunu söyledi. Kur’anı Kerim okunarak başlanan ve Fethiye Şehitleri başta olmak üzere tüm şehitler için hatim duası ile sona eren programa vatandaşların ilgisi de büyük oldu. Programın açılışında Hasdal Camii İmam-hatibi Mustafa Gökdeniz Kur’an okurken bitiminde Ankara Hamidiye Camii eski imamı Bilal Gülmez okudu. Geceye Fethiye Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan, İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, İlçe Sağlık Müdürü Uğur Çomak ve Seydikemer Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır’ın yanı sıra okul müdürleri ve bazı dernek başkanları katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Anadolu Gençlik Derneği Fethiye Temsilcisi Vedat Sakarya bir konuşma yaptı. Sakarya konuşmasında; “Anadolu Gençlik, gençliğimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğinin teminatıdır. Başta bu çalışmaya emeği geçenler olmak üzere, kuruluşumuzdan bugüne kadar hizmette bulunanlara, aziz şehitlerimize şükran ve minnetlerimizi sunuyorum. Bugün ilçemizde anılan Şehit Fethi Bey ve Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Görüşün kurucusu Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızı rahmetle anıyorum.  Erbakan hocamızın ölümünden bu yana hem onu ölüm yıl dönümünde anmak hem de efendimiz döneminin ilk şehidi Yasin ailesinden bu yana şimdiye kadar şehitlik mertebesine ulaşan şehitlerimizin anısına 4 yıldan bu yana ilçemizde “Şehitler Gecesi” etkinliğimizi yapıyoruz” dedi. Konuk sanatçı Harun Beyaz da ilahi ve ezgilerle geceye renk katarken, Programın onur konuğu Sultanahmet Camii İmam-Hatibi Emrullah Hatipoğlu; “Şehadet, Allah’ın kendisine iman edenler için hazırladığı bir rütbedir. Peygamberlikten sonra gelen en büyük rütbelerden birisi şehitlik rütbesidir. Ahirete göçüp te hiç kimse dünyaya dönmek istemez ancak şehit hariç. O der ki: Rabbim beni tekrar dünyaya gönder senin yolunda bir daha öleyim, tekrar gönder bir daha öleyim. On defa talep eder diyor Hazreti Peygamber. Neyi görüyor, neyi buluyorsa tekrar tekrar diriltilip tekrar tekrar ölmeyi arzu ediyor. Neyi görüyor bizim göremediğimizi. Ahireti görüyor, cenneti görüyor, nimetleri görüyor” dedi. Program Fethiye Şehitleri başta olmak üzere tüm şehitler için yapılan hatim duası ile sona erdi.

Programda görev alan tüm gençlerimiz ve arkadaşlarımıza, sponsor olan ve maddi destek veren tüm esnaflarımıza, iştirak eden tüm dostlara ve geceye gelerek yoğunluktan yer bulamayarak geri dönen herkese teşekkürlerimizi sunarız.

sehitlergecesi2

sehitlergecesi3

sehitlergecesi4 sehitlergecesi5

sehitlergecesi1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön