Ortaokullara Özel Siyer-i Nebi Yarışması

Anadolu Gençlik Derneğinin lise öğrencileri için geleneksel hale getirdiği “Efendimizin İzinde” Siyer-i Nebi yarışması 2019 yılı için ortaokullara yönelik düzenlendi. Geçtiğimiz yıl liseler arasında yoğun bir katılımla düzenlenen siyer-i nebi yarışmasında olduğu gibi dereceye giren öğrencilere para ödülleri verilecek. Başvurular 24 Mart 2019 tarihine kadar devam edecek. Başvuru için AGD ilçe temsilcilikleri, www.fethiyeagd.com ya da www.efendimizinizinde.com sitesini ziyaret etmek yeterli olacak.

Anadolu Gençlik tarafından geleceğimizin gençleri ve büyükleri olacak çocuklarımıza peygamber sevgisi aşılamak ve O’nu günümüz gençliğine rehber olarak tanıtmak amacıyla düzenlenen yarışma, tüm Türkiye’de olduğu gibi, Fethiye ve Seydikemer’in ortaokul öğrencilerine dönük olarak yapılacak. 20 Nisan 2019 tarihinde yapılacak yarışma sınavı 60 sorudan oluşacak. Öğrencilere 60 soru için 100 dakika süre verilecek.  Sınavın soruları “En Sevgili Hz. Muhammed” isimli peygamberimizi anlatan kitaptan hazırlanacak ve çoktan seçmeli bir sınav olacak.

Yarışma hakkında bilgiler veren Anadolu Gençlik Derneği Fethiye İlçe başkanı Vedat Sakarya tüm ortaokul öğrencilerini bu yarışmaya davet etti. Velilerin ve öğretmenlerin desteğini beklediklerini söyledi. Vedat Sakarya; “Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçek gibidir. Bizim için hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir. Fidanlar erken yaşlarda nasıl eğilirler ve şekil alırlarsa gençlerimiz de ortaokul ve lise çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri yaşamlarına aksettirirler. Ülkemiz gençliğinin içerisinde bulunduğu durum ortadadır. Gençlerimize bulundukları konumu, kendilerine kalan mirası ve gidecekleri rotayı vermek için yarışmamız çok önemlidir. Anadolu Gençlik Derneğimizin bu Türkiye geneli Siyer-i Nebi Yarışması hedefi doğrultusunda, Peygamberimizin hayatını çocuklarımızın öğrenmesi ve örnek alması son derece mühimdir. Yapacağımız yarışma bir nebze de olsa hayatın bitmeyen hengâmesinde öğrencilerimize ulaşmakta önemli bir adımdır” dedi.

Başkan Sakarya; “günümüzde gerek uyuşturucu, alkol, sigara, gerek diziler vb. gençlerimizi ahlak ve maneviyatını çok ağır bir şekilde tahrip etmektedir. Bizler ancak milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirerek bu ifsadın bu bozulmanın önüne geçebiliriz. Bunun için Siyer-i Nebi Yarışması yaparak, çocuklarımızın Peygamber Efendimizin hayatını okumasına vesile olmaya çalışıyoruz. Bizler sevgili peygamberimizin (s.a.s) razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz” dedi.

Siyer-i Nebi yarışmasının başvuruları www.efendimizinizinde.com sitesinden alınmaya başlandı. Sınavın sorularının hazırlanacağı “En Sevgili Hz. Muhammed” isimli kitabın 5 Mart 2019 tarihinden itibaren Fethiye Anadolu Gençlik Derneği temsilcilinden alınabileceği bildirildi.

AGD Siyer-i Nebi 2019
Anadolu Gençlik Derneği siyer yarışması sınavı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön