İkra Nisan Sayısı Çıktı

Anadolu Gençlik Derneği Fethiye Temsilciliği tarafından 2 ayda bir yayınanlan İKRA bülteni Nisan 2016 “Kutlu Doğum Haftası” özel sayısı çıktı. Fethiye Anadolu Gençlik teşkilatının gerçekleştirdiği çalışmalara ve önemli yazılara yer veren İKRA bülteni bu ay kapağında İngilizce bir bölüm yayınladı. Fethiye ve çevresinde yaşayan yabancılara ve ziyarete gelenlere yönelik hazırlandığı ifade edilen bölümün ilgi çekmesi bekleniyor. İKRA Nisan sayısının kapak konusu ise Anadolu Gençliğin önemi olarak belirlenmiş. Bülteni http://www.fethiyeagd.com/ikra-bulten adresinden okuyabilirsiniz. İşte kapak yazısı:

“Milli ve manevi değerlerimize bağlı, olup bitenlere vakıf, dünü doğru anlamış, bugünü okuyabilen, geleceği sağlıklı şekilde planlayacak ufka sahip şuurlu gençler yetiştirmek için çalışan Anadolu Gençlik Derneğimizin Fethiye Temsilciliği olarak bizler de imkânlarımızı seferber ederek gayretle devam ediyoruz. Her Perşembe akşamı Asr-ı Saadet sohbetleri derslerimiz, her Salı akşamı Riyazü’s Salihin hadis sohbetleri, her Cumartesi öğleden sonra gençlerle buluşmalarımız, liselerimizde “Liseli Gençler İlk Kıblesi İle Tanışıyor” projemiz, internet sitemiz, broşür, bülten ve sosyal medya organizasyonlarımız, yıllık çalışma takviminde yer alan genel merkez programlarımız, esnaf ziyaretlerimiz ve hanımlar ve liseler başta olmak üzere teşkilat komisyonlarımızın kendi programları doğrultusundaki çalışmaları düzenli olarak yapılıyor. Çalışmalarımızda sınırlı binaya ve bir türlü tam olmayan maddiyata takılmıyoruz. Niceliğe değil inceliğe ve ilahi çizgiye bakıyoruz. Biliyoruz ve inanıyoruz ki; bizim görevimiz her adım ve her saniyemizde sadece iyiyi, güzeli, faydalıyı, doğruyu ve adaletliyi tercih etmektir. Hakkın hâkim olması ve batılın yok olması için çalışmaktır. Bizler imtihan olmaktayız. Sonucu takdir edecek olan Allah’tır.

“Önce ahlak ve maneviyat” diyerek yola çıkmış, aşkla, azimle, sabırla yürümeye devam eden Anadolu Gençlik Teşkilatımızın hepimizin bir araya gelebileceği yegâne çatı olduğunu buradan bir kez daha ifade ediyoruz. Velhasıl sizleri mutlaka ama mutlaka bekliyoruz.”

ikranisansayisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön