Fetih Gecesi Dolu Dolu Geçti

Fethiye Anadolu Gençlik teşkilatı tarafından düzenlenen 31 Aralık Mekke’nin Fethi gecesi dolu dolu geçti. İmam Hatip Ethem Karaduman’ın Fetih suresini okumasıyla başlanan programda Fethiye Anadolu Gençlik teşkilatının çalışmalarından oluşan sinevizyon gösterimi yapıldı. Açılış ve selamlama konuşması Anadolu Gençlik Derneği Fethiye temsilcisi Vedat Sakarya tarafından yapılırken Mekke’nin fethini anlatan AGD tarafından hazırlanan videonun ilk kez gösterimi yapıldı. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un şiiri Anadolu Gençlik Liseler Komisyonu üyesi Ömer Faruk Alçiçek tarafından okundu. Mekke’nin Fethi gecesi özel hatibi Yrd. Doç. Dr. Orhan Güzeloğlu tarafından hak batıl ve fethin önemi konulu bir konferans verildi.

20 Aralıkta, Gaye İnsan Hz. Muhammed konulu kitaptan oluşan sorulardan sınavı yapılan Siyer-i Nebi yarışmasında il ve ilçede dereceye girenlere sertifika ve çeşitli ödüller verildi. Fethiye birincisi ve ilk ikincisi Erkan Yaraş dizüstü bilgisayar ve umre ödülü, ilçe ikincisi Elmas Uzun ve üçüncü Kevser Turan tablet bilgisayar kazandı. İlçe dördüncüsü Rabia Şener ve Beyza Yazı Uçar’a da dijital fotoğraf makinası verildi. İlçe altıncısından ilçe onuncularına kadar sırası ile Züleyha Duran, Büşranur Şimşek, Emine Daşdemir, Mertcan Dağlı ve Mehmet Arif Özdemir’e başarı sertifikaları ve çeşitli hediyeler verildi. Dolu dolu geçen program hatim duası ve çektirilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

Anadolu Gençlik Derneği Fethiye Teşkilatı tarafından hazırlatılan bloknot, AGD özel kalemi ve İkra Ocak 2015 sayısı geceye katılanlara ücretsiz dağıtıldı. Siyer-i Nebi sınavının sonuçları www.efendimizinizinde.com sitesinde yayınlandı.

fetihgecesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön