Eğitim Bir Sen’de Sohbet

Anadolu Gençlik Derneği İlçe Başkanı Vedat Sakarya ve Yönetim Kurulu Fethiye Eğitim Bir-Sen’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Sıcak bir ortamda geçen hayırlı olsun ziyaretinde konuşan Anadolu Gençlik Başkanı Vedat Sakarya; “Sivil toplum örgütlerine toplum sorunlarının ortadan kaldırılması için büyük iş düşmekte. Günümüzde gençliğin bir kısmı ahlakı değerlerimizden uzaklaşmış durumda. Biz Anadolu Gençlik Derneği olarak gençliğin daha iyi yetişmesi için elimizden gelen çabayı göstermekteyiz. Eğitim Sendikası olarak sizlerden beklentimiz, gençliğin yetişmesi için eğitim ile ilgili konularda işbirliği içinde olmaktır. Bu alanda sizlerden destek bekliyoruz” dedi.

Sakarya; “Bugün itibari ile Fethiye’de Gençlik Merkezine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu merkezin faaliyete geçmesi için Eğitim Bir-Sen’in hem maddi, hem de manevi desteğine ihtiyacımız var. Ayrıca Anadolu Gençlik Derneğinin Siyer-i Nebi yarışması ile ilgili öğretmenlerden destek bekliyoruz. Bizler dernek olarak yeni seçilen yönetime hayırlı olsun diyoruz. Kısa süre zarfında sendika binasının aktif hale gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyoruz, başarılar diliyoruz” dedi.

Fethiye Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Asım Cezayirlioğlu ise konuşmasında; “Anadolu Gençlik Derneğinin gerçekleştirmiş olduğu bu ziyaret için teşekkür ediyorum. Temennimiz en kısa sürede iadei ziyareti gerçekleştirmektir. Bizler her ne kadar eğitim alanında faaliyet gösteren bir sendika olsak da gençlik sorunları bizim de öncelikli dertlerimiz arasında. Sizlerin düşündüğü Gençlik Merkezi Fethiye gençliğinin ahlaki ve kültürel değerleri kazanmaları bakımından büyük önem taşımaktadır. Bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız. Eğitim Bir-Sen olarak sadece öğretmenlerin özlük hakları değil toplumsal konularda söyleyecek çok sözümüzün olduğunu ifade etmek isterim. Ben tekrar bu nazik ziyaretiniz teşekkür ederim” diyen Cezayirlioğlu sivil toplum örgütlerinin toplumun değişiminde ve kalkınmasındaki önemine değindi.

egtbirsen2

egtbirsen1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön