Çalışmalarımız Artarak Sürüyor

Anadolu Gençlik Derneği Fethiye Temsilciliği olarak tüm yurtta yoğun bir şekilde Genel Merkez ve teşkilatlarımız gibi biz de çalışmalarımızı arttırarak sürdürüyoruz. Olağan faaliyetlerimizin yanısıra 3 yeni çalışmamız başladı. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile bir proje çerçevesinde yürütülecek olan ve ilimiz geneli tüm liselerde “Liseli Gençler İlk Kıblesiyle Tanışıyor” seminerlerimiz önümüzdeki hafta Fethiye’den başlıyor. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’yı içinde barındıran Kudüs’te tüm dünyanın gözü önünde bir imha çabası var. Mescid-i Aksa başta olmak üzere oradaki varlığımız yok edilmeye çalışılıyor. Gençlerimizin Kudüs’teki tarihi, kültürel ve manevi mirasımıza sahip çıkmaları ve gelecek nesillere taşıma bilincine erişmeleri için seminerlerimiz Seydikemer, Dalaman ve diğer ilçelerimizde devam edecek. Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile birlikte organize edilen Asr-ı Saadet Derslerimiz Sadık Kılıç hocamızın anlatımıyla her hafta perşembe günleri saat 19:00’dan itibaren Fethiye Anadolu Kız İHL Yurdu Konferans salonunda devam edecek.

Gençlerimizin ve çocuklarımızın milli ve manevi değerlerimize bağlı olarak yetişmesi için bir diğer çalışmamız ise liselerimizin yanısıra ortaokullarımızı da kapsıyor. 2015-2016 eğitim öğretim yılı içerisinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri, lise ve ortaokullarda eğitim gören tüm öğrencilere yönelik konferans, seminer, kurs  v.b. eğitim programları düzenlenmesi ile ilgili. Öğrencilerimizin akademik başarısı yanısıra ahlaki ve manevi açıdanda iyi yetişebilmelerine katkıda bulunmak amacıyla onları alanında uzman, birikimli, tecrübeli konuşmacıları Değerler Eğitimi kapsamında okullarında buluşturacağız. Bu çalışmalarımızda tüm il genelinde Halk Eğitimi ve ASO Müdürlükleri aracılığı ile düzenlenecektir. Bu çalışmaların planlanmasında emeği geçen ve destek veren Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, il müdürümüz sn. Celalettin Ekinciye, ilçe müdürlerimize ve müdürlük çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.

Öte yandan Liseli Gençler Efendimizin izinde Siyer-i Nebi 2015 yarışması için başvuru dönemi sona erdi. Sınav 19 Aralık 2015 Cumartesi günü saat 11:00’de merkezi olarak aynı anda diğer il ve ilçelerin yanısıra Fethiye’de de yapılacak. Fethiye’de erkek öğrenciler Gazi İlkokulu, kız öğrencilerimiz de Fethiye Anadolu Kız İHL’de sınava girecek. Öğrencilerimizin sınav giriş kartlarının dağıtımı tamamlandı. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Her yıl 31 Aralık akşamı düzenlediğimiz Mekke’nin Fethi Gecesi bu yılda Fethiye Otelcilik Turizm Meslek Lisesi salonunda yapılacak. Gecede bir birinden güzel sinevizyon gösterimleri yanısıra süpriz hatipler hitap edecek. Siyer-i Nebi Yarışması ödülleri de bu gecede sahiplerini bulacak. Tüm halkımızı bu geceye şimdiden davet ediyoruz.

Fethiye Anadolu Gençlik Teşkilatı

 

agdprojeler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön