Projelerimiz

Anadolu Gençlik Derneği Fethiye Temsilciliği olarak genel merkezimiz koordinesinde devam eden olağan faaliyetlerimizin yanısıra 2 yeni projemiz var.

  1. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile bir proje çerçevesinde yürütülecek olan ve ilimiz geneli tüm liselerde “Liseli Gençler İlk Kıblesiyle Tanışıyor” seminerlerimiz önümüzdeki hafta Fethiye’den başlıyor. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’yı içinde barındıran Kudüs’te tüm dünyanın gözü önünde bir imha çabası var. Mescid-i Aksa başta olmak üzere oradaki varlığımız yok edilmeye çalışılıyor. Gençlerimizin Kudüs’teki tarihi, kültürel ve manevi mirasımıza sahip çıkmaları ve gelecek nesillere taşıma bilincine erişmeleri için Mirasımız Derneği ile ortaklaşa seminerlerimiz Seydikemer, Dalaman ve diğer ilçelerimizde devam edecek.
  2. Gençlerimizin ve çocuklarımızın milli ve manevi değerlerimize bağlı olarak yetişmesi için bir diğer çalışmamız ise liselerimizin yanısıra ortaokullarımızı da kapsıyor. 2015-2016 eğitim öğretim yılı içerisinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri, lise ve ortaokullarda eğitim gören tüm öğrencilere yönelik konferans, seminer, kurs  v.b. eğitim programları düzenlenmesi ile ilgili. Öğrencilerimizin akademik başarısı yanısıra ahlaki ve manevi açıdanda iyi yetişebilmelerine katkıda bulunmak amacıyla onları alanında uzman, birikimli, tecrübeli konuşmacıları Değerler Eğitimi kapsamında okullarında buluşturacağız. Bu çalışmalarımızda tüm il genelinde Halk Eğitimi ve ASO Müdürlükleri aracılığı ile düzenlenecektir. Bu çalışmaların planlanmasında emeği geçen ve destek veren Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, il müdürümüz sn. Celalettin Ekinciye, ilçe müdürlerimize ve müdürlük çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.

Proje ve protokollere ilişkin bağlantılar:

http://fethiye.meb.gov.tr/www/konferans-seminer-tum-ortaokul-ve-lise-mudurluklerinin-dikkatine/icerik/4766

http://fethiye.meb.gov.tr/www/seminer-tum-lise-mudurluklerine/icerik/4742

http://mugla.meb.gov.tr/www/anadolu-genclik-dernegi-il-milli-egitim-mudurumuzu-ziyaret-etti/icerik/1186

 

Fethiye Anadolu Gençlik Teşkilatı

Başa dön